Tuesday, 21. May 2024.
Unsko-sanski kanton 16° C Overcast Clouds

21. Oktobra. 2015. Sport, Vijest dana, Vijesti
Fantastičan gol Pjanića u utakmici večeri, Dinamo i Bayern poraženi

Sinoć su odigrani mečevi trećeg kola Lige prvaka. Najuzbudljiviji meč su odigrali Bayer Leverkusen i Roma (4:4), a strijelac trećeg gola za Vučicu bio je Miralem Pjanić iz slobodnog udarca.

Grupa E

BATE Borisov – Barcelona 0:2

BATE je odolijevao napadima Barcelone prvo poluvrijeme, no u drugom su Bjelorusi fizički pali, što su iskoristili gosti i u 48. minuti preko Rakitića došli u vodstvo. Na 2:0 povećao je isti igrač u 64. minuti.

Bayer Leverkusen – Roma 4:4

Domaći tim je odmah od početka susreta dominirao, a već u četvrtom minutu je došao do vodstva. Çalhanoğlu je izborio jedanaesterac kojeg sigurno realizira Chicharito. U 17. minuti Pjanić je imao dobru šansu, ali je šutirao ravno u Bernda Lenoa. Dvije minute poslije Apotekari su povećali prednost. Ponovo je Çalhanoğlu bio centralna figura akcije, a sjajnom asistencijom je pronašao Chicharita koji postiže svoj drugi gol na meču.

Roma je onda počela igrati mnogo bolje. Danielle De Rossi je u 30. minuti smanjio rezultat, nakon što se najbolje snašao u kaznenom prostoru Bayera nakon kornera kojeg je izveo Pjanić.

U 38. minuti Roma je stigla do izjednačenja. Pjanić je centrirao iz slobodnog udarca s desne strane, a De Rossi pogađa iz peterca mrežu domaćih.

Miralem Pjanić pokazao se još jednom da je majstor za slobodne udarce. Bernd Leno je nakon njegovog šuta s dvadesetak metara bio potpuno nemoćan.

Potom je Iago Falque sjajnu kontru koju su izveli Pjanić i Gervinho završio pogotkom za 4:2. Nakon četvrtog gola ponovo se Leverkusen budi. U 84. Kevin Kampl pogađa za 3:4. Izjednačenje domaćinu donosi Mehmedi samo dvije minute poslije. Pjanić je odigrao čitav susret, a Džeko je u igru ušao u 85. minuti umjesto Gervinha.

Arsenal – Bayern 2:0

U veoma zanimljivoj utakmici Arsenal je došao do pobjede više sretno nego spretno, Nakon katastrofalne greške Manuela Neuera Olivieru Giroudu nije bilo teško pospremiti loptu u praznu mrežu u 77. minuti. Na 2:0 je u četvrtoj minuti sudijske nadoknade povisio Mesut Özil.

Dinamo Zagreb – Olympiacos 0:1

Dinamo je odigrao veoma dobro, ali Eduardo je kapitulirao u 79. minuti. Pogodak za goste postigao je Ideye Brown i to “iz mrtvog ugla”. Pogodak koji definitivno ide na dušu golmana Modrih. Armin Hodžić je igrao do 61. minute, kada ga je zamijenio Pjaca.

Porto – Maccabi Tel-Aviv 2:0

Porto je od početka susreta nametnuo svoj stil igre, a do vodećeg gola se čekalo sve do 37. minute, kada mrežu gostiju glavom pogađa Aboubakar. U 41. minuti Brahimi je udvostručio prednost.

Dynamo Kiev – Chelsea 0:0

Susret u Kievu završen je sa najnepopularnijim rezulatom. Obje ekipe su imale svoje šanse za pobjedu, no golmani su bili nesavladivi. Asmir Begović je odbranio pet šuteva domaćih igrača.

Zenit – Lyon 3:1

Zenit je već u trećoj minuti postigao gol preko korpulentnog Dzyube. Shatov je sjajno proigrao napadača ruske ekipe, koji je rutinski savladao Lopesa. Na 1;1 izjednačio je Lacazette u 49. minuti, no to je bilo sve od Lyona na ovom susretu. Hulk donosi prednost Zenitu u 49. minuti. Pobjedu ruske ekipe ovjerio je Danny u 83. minuti.

Valencia – Gent 2:1

Domaći tim je u 15. minuti poveo preko Feghoulija. Paco je centrirao s desne strane, a Sels je bio nemoćan. U 40. minuti šok za domaćina. Foket pogaa za izjednačenje nakon sjajnog centaršuta Netoa. Ipak, domaći tim je došao do pobjede autogolom Mitrovića u 72. minuti.