Wednesday, 24. April 2024.
Unsko-sanski kanton 5° C Overcast Clouds

12. Augusta. 2020. Sport
Fantastični Musa došao do rekorda karijere u trijumfu Brooklyna protiv Orlanda
Musa je susret završio sa 17 postignutih poena, što je njegov rekord karijere u NBA ligi (prethodno je postigao 14 protiv Dallas Mavericksa 3. januara 2020. godine). Dodao je tome i šest asistencija, šest skokova i jednu ukradenu loptu. Na parketu je proveo nešto više od 35 minuta, a iz igre je šutirao 5-15.
Reprezentativac Bosne i Hercegovine u prvoj četvrtini postigao je pet poena, a Netsi su nakon 12 minuta igre imali prednost rezultatom 34:22.

Nastavio je Musa s dobrom igrom i u drugoj četvrtini utakmice, a na odmor je otišao sa devet postignutih poena, pet asistencija i tri skoka. Netsi su nakon 24 minute igre imali prednost rezultatom 60:43.

Musa je s odličnom igrom nastavio i u trećoj četvrtini. Postigao je pet poena u ovom periodu igre i izjednačio svoj rekord karijere. Musa je početkom posljednje četvrtine postigao trojku i došao do 17. poena na utakmici, čime je postavio novi rekord karijere u najjačoj ligi svijeta.
Netsi su do kraja susreta zadržali prednost i slavili rezultatom 108:96.