Friday, 29. March 2024.
Unsko-sanski kanton 13° C Clear Sky

3. Jula. 2014. Sport, Vijesti
Evropska liga: Široki Brijeg slavio u gostima kod Gabele 2:0

U utakmici 1. pretkola Evropske lige ekipa Širokog Brijega je slavila 2:0 u gostima kod protiv Gabale, tima iz Azerbejdžana. Strijelac oba gola za Široki Brijeg bio je Brazilac Wagner.Početnih trideset minuta utakmice prošlo je u ispitivanju snaga, bez većih prilika. Gabala je u 31. minuti zaprijetila preko Jamalova koji je iz dobre šanse veoma loše šutirao.

Prvih 45 minuta dosta nezanimljive igre završeno je rezultatom 0:0.

U 56. minuti drugog poluvremena Široki Brijeg je imao prvu veću šansu. Wagner je šutirao sa udaljenosti od 20 metara, ali njegov šut je bio neprecizan.

U 59. minuti isti igrač prijeti golu domaćina, ali njegov udarac glavom odlazi iznad prečke.

Gabala uzvraća preko Abisova koji je šutirao iz slobodnjaka. Golman Širokog Brijega Soldo dobro je intervenisao.

Široki Brijeg dolazi u vodstvo u 74. minuti preko Wagnera koji je pogodio iskosa s lijeve strane.

U samom finišu utakmice Wagner je postigao i drugi gol za Široki Brijeg. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

Širokobriježani su tako stekli kapitalnu prednost pred uzvratni susret na Pecari.