Wednesday, 15. May 2024.
Unsko-sanski kanton 13° C Scattered Clouds

19. Jula. 2018. Sport
Evropska liga: Sarajevo i Široki Brijeg igraju revanš mečeve prvog pretkola

Bh. predstavnici u evropskim fudbalskim takmičenjima Sarajevo i Široki Brijeg danas će odigrati revanš utakmice prvog pretkola Evropske lige. Sarajevo će dočekati armenski Banants, dok Široki Brijeg gostuje u Sloveniji kod ekipe Domžala.

Fudbaleri Sarajeva su u prvom susretu prije osam dana u Armeniji, u veoma teškim uslovima za igranje ostvarili pobjedu od 2:1 i utakmicu na Koševu dočekuju sa realnim šansama za plasman u drugo pretkolo Evropske lige i ogled sa velikim protivnikom, slavnom Fiorentinom.

Klub iz Firence je ušao u žrijeb pretkola Evropske lige nakon što je UEFA donijela odluku o jednogodišnjoj suspenziji Milana iz evropskih takmičenja. Ukoliko krovna kuća evropskog fudbala i Sportski arbitražni sud (CAS) u Lozani ne uvaže žalbu Milana do 20. jula, u tom slučaju bi Atalanta, koja je prvobitno izvučena kao mogući protivnik Sarajeva, išla direktno u grupnu fazu ovog takmičenja, a Fiorentina umjesto Atalante u 2. pretkolo.

Utakmica Sarajevo – Banants Jerevan igra se večeras od 20:15 sati, uz prijenos na BH Radiju 1.

Široki Brijeg u revanšu 1. pretkola od 21:00 gostuje u Domžalama, a u prvom susretu na Pecari bilo je neriješeno 2:2.

Slovenci su na poluvremenu imali prednost od 2:0, ali je bh. tim u nastavku uspio vratiti neizvjesnost u ovaj dvomeč, te u Sloveniju ne putuje sa bijelom zastavom.

“Domžale su, to mogu reći nakon utakmice na Pecari, a to sam tvrdio i prije, favorit za prolaz jer su kompaktna momčad koja je dugo zajedno, koja je uz bok Mariboru i Olimpiji i koja igra otvoren napadački nogomet. No, mi ćemo pokušati sve napraviti da ih u Domžalama iznenadimo i izvučemo pozitivan rezultat koji bi nas odveo u drugo kolo kvalifikacija za Europsku ligu”, izjavio je uoči revanša trener Širokog Brijega Boris Pavić.