Thursday, 18. December 2025.
Unsko-sanski kanton 6° C Clear Sky
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

21. Juna. 2016. Svijet
Evropa produžava sankcije Rusiji

Evropske ekonomske sankcije Rusiji bit će produžene za još šest mjeseci, s obzirom na izostanak napretka na istoku Ukrajine, rekao je francuski ministar vanjskih poslova Jean-Marc Ayrault.

Pozvao je, međutim, evropske čelnike da na summitu EU-a iduće sedmice razmotre provedbu mirovnog sporazuma iz Minska i moguće opcije ako na istoku Ukrajine bude “stvarnog, konkretnog, značajnog napretka”.

“Mislim da bi bilo korisno kada bismo mogli svima uputiti neke znakove ohrabrenja”, rekao je nakon sastanka s europskim kolegama u Luxembourgu.

EU je sankcije Rusiji uveo u julu 2014. zbog aneksije Krima.

“Bez obzira na simpatije koje osjećamo prema ruskom narodu i Rusiji, moramo biti jasni:… sporazumi iz Minska moraju biti provedeni i poštivani”, rekao je.

“Danas, kada vam se obraćam… uvjeti za ukidanje sankcija ne postoje. Sankcije će biti produžene za šest mjeseci”, kazao je.

Sankcije ističu krajem jula. Formalna odluka o njihovu produžetku bit će donesena na sastanku ministara europskih poslova u petak.

ZADNJE VIJESTI IZ Svijet

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision