Saturday, 18. May 2024.
Unsko-sanski kanton 23° C Few Clouds

28. Juna. 2016. Sport
EURO 2016:Island pobjedom nad Engleskom obezbjedio četvrtfinale, Italija Izbacila Španiju

Fudbalska reprezentacija Islanda sinoć je pobjedila Englesku sa 2:1 (2:1) i plasirala se u četvrtfinale prvenstva Evrope u Francuskoj.

Debitant na velikim takmičenjima napravio je novo veliko iznenađenje trijumfom poslije preokreta golovima Rajnara Sigurdsona u 6. i Kolbejna Sigtorsona u 19, dok je jedini strijelac za Engleze bio Vejn Runi iz penala u 4. minutu.

Islanđani su se izborili za duel sa Francuskom u četvrtfinalu.

Fudbalska reprezentacija Italije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je danas u Sen Deniju pobedila dvostrukog uzastopnog šampiona Španiju sa 1:0.

Gol za Italiju postigao je Đorđo Kjelini u 33. minutu meča. “Azuri” su bili mnogo bolji u prvom poluvremenu, dok je Španija u drugom imala sjajne prilike, ali su oba golmana sprečila da meč bude mnogo efikasniji.

Italija će u četvrtfinalu igrati protiv selekcije Nemačke.