Thursday, 18. April 2024.
Unsko-sanski kanton 4° C Overcast Clouds

1. Juna. 2023. Svijet
Erdogan o navodima da je diktator: Jesu li takvi primorani da se takmiče u drugom krugu?

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je sinoć u švedskom Lundu, u okviru 2. kola grupe A Zlatne lige Evropske odbojkaške federacije (CEV), od domaće selekcije Švedske s 1:3 (22:25, 24:26, 25:22 i 22:25).

U dosta neizvjesnom meču u sva četiri odigrana seta, Šveđanke su bolje ušle u meč te dobile prva dva seta s 25:22 i 26:24, da bi izabranicama bh. selektora Stevana Ljubičića pripao treći set, u kojem su prvi put i povele u ovom meču te kojeg su dobile s 25:22 i smanjile rezultat u setovima na 1:2.

Četiri uzastopna poena

U istom su ritmu bh. odbojkašice nastavile i u četvrtom setu, u kojem su nekoliko puta vodile sa po šest poena razlike, a najviše sedam razlike, pri vodstvu 16:7, pa su bile na pragu poravnanja rezultata u setovima. Međutim, Šveđanke su uspjele poravnati već pri rezultatu 18:18, a posljednje vodstvo u četvrtom setu bh. odbojkašice imale su pri rezultatu 22:21, da Šveđanke napravile seriju te dobile četiri uzastopna poena i dobile taj set s 25:22, a tako i meč s 3:1 u setovima.

Naše se odbojkašice, nakon prošlosedmičnog poraza u gostima kod Belgije rezultatom 0:3 te sinoćnjeg u Švedskoj s 1:3, već danas vraćaju u Zenicu te nastavljaju pripreme za uzvratne mečeve protiv ovih selekcija- 10. juna protiv Švedske (17.00 sati) te 14. juna protiv Belgije (18.00 sati).

Prethodno će, 3. juna, u okviru 3. kola Belgija biti domaćin Švedskoj, a uzvratni meč te će dvije selekcije igrati 16. juna. Belgija i Švedska imaju po tri, a BiH je za sada jedina bez bodova u grupi A.

Osigurati opstanak

Naša će selekcija u preostala dva meča u ovom takmičenju biti pojačana za iskusne Dajanu Bošković i Ajlu Paradžik, koje će se ekipi priključiti već danas u Zenici, a nakon povratka reprezentacije iz Švedske.

S ove dvije igračice sasvim sigurno će naša podmlađena ekipa biti znatno jača te se može nadati makar trijumfu protiv Švedske, koji bi im gotovo sigurno osigurao opstanak u Zlatnoj ligi CEV-a, u kojoj su opstanak izborile i prošle godine, u konkurenciji Španije i Francuske te u premijernom nastupu u ovom takmičenju.