Saturday, 18. May 2024.
Unsko-sanski kanton 13° C Clear Sky

16. Oktobra. 2018. Sport
Engleska u velikom derbiju slavila u Španiji, Švicarska pobijedila Island
Španci su tako upropastili dobar učinak s početka takmičenja i prekinuli su niz od tri pobjede, dok je Engleska upisala prvu pobjedu u Ligi nacija.

Sterling je doveo goste u vodstvo u 16. minuti na asistenciju Rashforda, koji se nakon pola sata igre i sam upisao u strijelce iskoristivši dodavanje Kanea.

Samo osam minuta kasnije potpuna katastrofa Španije budući da je sjajni Sterling postigao još jedan pogodak pa je 0:3 bio rezultat prvog poluvremena.

Paco je u 58. minuti uspio smanjiti rezultat, ali nisu uspjeli Španci nadoknaditi veliki zaostatak. Tek je Ramos u 98. minuti postavio konačnih 2:3.

Španija je uprkos porazu ostala na prvom mjestu s dva boda više od drugoplasirane Engleske, dok je Hrvatska treća s jednim osvojenim bodom i utakmicom manje.

Od ostalih večerašnjih utakmica vrijedi izdvojiti pobjedu Švicarske na Islandu (1:0), a ljepoticu večeri odigrali su Estonija i Mađarska (3:3).