Rusija je pokrenula niz napada na Ukrajinu tijekom noći. Već smo javili o eksplozijama u Zaporižji i Lavovu, a napadnut je i glavni grad Kijev.
Kijevska vojna uprava objavila je da je Moskva pokrenula napad dronovima u ranim jutarnjim satima, upozoravajući stanovnike da pronađu sklonište, u objavi na aplikaciji Telegram. Nije bilo izravnih izvješća o žrtvama.
Uprava je kasnije priopćila da je gradska protuzračna obrana otkrila i uništila oko dva tuceta bespilotnih letjelica Shahed iranske proizvodnje u “masovnom zračnom napadu”. Rečeno je da je to drugi napad dronom na grad od početka mjeseca.
U Lavovu je pogođen i zapaljen dio “kritične infrastrukture”, rekla je gradska vojna uprava, ali nije bilo ozlijeđenih. Ranije je gradonačelnik Andriy Sadovy izvijestio o eksplozijama u Lavovu i okolici. Nije jasno jesu li eksplozije došle od protuzračne obrane ili od raketnih napada.
Zračna uzbuna također se oglasila u Zaporižji, izvijestio je Kyiv Independent, napominjući da je južni grad bio žestoko na meti ruskog topništva u proteklih nekoliko dana.
Situacija u gradu “bila je stabilna unatoč nemirnoj i bučnoj noći”, rekao je kasnije na Telegramu čelnik gradskog vijeća Anatolij Kurtev. Nema ozlijeđenih niti je bilo štete na stambenim zgradama dok svi komunalni sustavi rade normalno, rekao je.
ZADNJE VIJESTI IZ Svijet

