Saturday, 20. December 2025.
Unsko-sanski kanton 3° C Clear Sky
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

25. Decembra. 2018. Region
Dijalog će i dalje voditi Hašim Tači

Premijer Kosova Ramuš Haradinaj potvrdio je da predsjednik Hašim Tači nastavlja da vodi dijalog sa Srbijom i da imenovanje pregovaračke ekipe ne ometa predsjednika u ostvarivanju ustavnih ovlašćenja.

“Zakon se ne miješa u ovlašćenja predsjednika već samo daje pravnu osnovu za funkcionisanje delegacije”, rekao je sinoć Haradinaj.

Kosovska vlada usvojila je Nacrt zakona o dijalogu sa Srbijom i proslijedila ga parlamentu. Riječ je o zakonu koji reguliše odgovornost i nadležnosti članova pregovaračkog tima u procesu dijaloga.

Vlada je odobrila i 300.000 eura budžetskih sredstava za funkcionisanje tima za dijalog.

Istovremeno predsjednik Kosova Hašim Tači sastao se juče sa dvojicom kopredsjedavajućih pregovaračke ekipe za dijalog sa Srbijom, Špendom Ahmetijem i Fatmirom Ljimajem.

Na sastanku je bilo riječi o konačnoj fazi dijaloga i o potrebi nastavka koordinacije tokom procesa razgovora, a u cilju postizanja sporazuma sa Srbijom.

“Ovaj trenutak mora da se iskoristi i potrebno je da se još više ojača političko jedinstvo i da se jednoglasno govori o Kosovu”, stoji u saopštenju kabineta predsjednika Kosova.

ZADNJE VIJESTI IZ Region

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision