Za finansiranje rada preduzeća US REG DEP iz Bihaća, koje je osnovano kako bi gazdovalo regionalnom deponijom u Unsko-sanskom kantonu, u proteklih 12 godina potrošeno je više od 1,5 miliona maraka, iako još nije određena ni lokacija na kojoj će se buduća deponija nalaziti.
Prema riječima ministra za prostorno uređenje i okoliš u Vladi USK Tahira Nuhića, od ovog iznosa najveći dio novca potrošen je na plate direktora preduzeća i nekoliko uposlenika.
On je istakao kako je utrošeni novac dio kredita Svjetske banke koji je namjenski usmjeren ka izgradnji regionalne sanitarne deponije u USK.
“Trenutno imamo paradoksalnu situaciju da finansiramo preduzeće koje ne radi posao zbog kojeg je osnovano. Pored kreditnih sredstava, preduzeće se dijelom finansira i novcem poreskih obveznika”, istakao je Nuhić.
Inače, Svjetska banka je za izgradnju regionalne deponije u USK odobrila kredit u visini od pet miliona maraka, od čega je milion maraka postao odmah operativan.
ZADNJE VIJESTI IZ USK Vijest dana
