Monday, 29. April 2024.
Unsko-sanski kanton 17° C Overcast Clouds

3. Decembra. 2016. Sport
Denver poražen od Houstona: Nurkić ubacio 10 poena u porazu Nuggetsa
Košarkaši Denver Nuggetsa poraženi su sinoć na domaćem terenu od Houston Rocketsa sa 128:110. Gosti su bili veoma raspoloženi u ovom meču, a to su dokazali već nakon prve dionice u kojoj su ubacili čak 42 poena, a primili 33.
Drugu četvrtinu riješili su u svoju korist sa pola koša razlike (31:30) pa su na poluvrijeme otišli sa plus 10. Nastavak meča također doonosi sigurnu igru Rocketsa koji ni u jednom trenutku nisu dozvoljavali domaćima da se rezultatski priključe.
Goste je do trijumfa vodio James Harden sa 20 poena, sedam asistencija i šest skokova, dok je Gordon dodao 18 koševa. Kod domaćih Chandler je ubacio 24 koša, a Barton je dodao 17. Jusuf Nurkić je za 20 minuta na parketu ubacio 10 poena, te je imao i sedam skokova.