Unsko-sanski kanton 22° C Overcast Clouds

2. Oktobra. 2016. Sport
Danijel Rikardo pobijedio u trci za Veliku nagradu Malezije
Vozač Red Bula Danijel Rikardo pobijedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Malezije.
Rikardo je ostvario četvrtu pobjedu u karijeri, a prvu u sezoni. On je trku na stazi Sepang završio za sat, 37 minuta, 12 sekundi.

Drugi je bio Maks Verstapen iz Red Bula sa 2,443 sekunde zaostatka, a treći kroz cilj prošao je Niko Rozberg iz Mercedesa i pored kazne od 10 sekundi na konačan rezultat.

Aktuelni svjetski prvak Luis Hamilton iz Mercedesa odustao je u 41. krugu pošto mu je eksplodirao motor. Britanac je prije odustajanja na prvom mjestu imao 20 sekundi prednosti i pet trka prije kraja u generalnom plasmanu zaostaje za klupskim kolegom Rozbergom 23 boda.

Četvrto mjesto zauzeo je Kimi Raikonen iz Ferarija, peti je bio Valteri Botas iz Vilijamsa, a šesti vozač Fors Indije Serhio Peres. Bodove su još osvojili Fernando Alonso iz Meklarena, vozač Fors Indije Niko Hulkenberg, Dženson Baton iz Meklarena i Džolion Palmer iz Renoa.

Naredna trka u šampionatu voziće se naredne nedjelje od 7 časova za Veliku nagradu Јapana.