Friday, 19. April 2024.
Unsko-sanski kanton 2° C Scattered Clouds

13. Januara. 2022. Sport
Džeko sa Nerazzurrima osvojio prvi trofej, Inter nakon produžetaka bolji od Juventusa

Inter je osvojio šesti Superkup Italije nakon što je sinoć pobijedio Juventus i to poslije produžetaka (2:1), a ovo je bio prvi trofej za Edina Džeku sa Nerazzurrima. Dijamant je u večerašnjem meču igrao od prve minute.

Inter je zaprijetio preko Stefana de Vrija u sedmoj minuti, a Nizozemac je šutirao glavom malo pored gola. Pokušao je i Lautaro Martinez dvije minute poslije. Juventus je došao do vodstva u 25. minuti kada je glavom pogodio Weston McKennie nakon centaršuta Alvara Morate.

Nerazzurri su se vratili u igru u 35. minuti. Edin Džeko se inteligentno postavio, a oborio ga je Mattia De Sciglio i sudija je pokazao na bijelu tačku. Martinez je bio siguran sa penala i donio izjednačenje. Inter je mogao i do preokreta, ali Ivan Perišić u nadoknadi nije iskoristio veliku priliku.

Na startu drugog dijela veliku šansu za Juve imao je Federico Bernardeschi. Denzel Dumfries je šutirao glavom u 59. minuti, a golman Mattia Perin i prečka spasili su Staru damu. Džeko je izašao u 76. minuti kada ga je zamijenio Joaquin Correa, a do kraja regularnog dijela nije bilo promjena i otišlo se u produžetke.

Nije bilo mnogo velikih šansi u produžecima, a u posljednjim trenucima drugog produžetka Alexis Sanchez je postigao pogodak i tako su Nerazzurri došli do prvog trofeja u sezoni.