Tuesday, 23. December 2025.
Unsko-sanski kanton 2° C Scattered Clouds
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

11. Juna. 2016. Region
Crna Gora bez referenduma ide u NATO?
Grupa crnogorskih poslanika podnijela je rezoluciju o NATO, što predstavlja još jedno guranje države mimo referenduma u vojnu alijansu, pišu “Večernje novosti”.

Poslanici DPS, Pozitivne, Socijaldemokrata, Liberalne partije i manjinskih stranaka podnijeli su prijedlog rezolucije o podršci učlanjenju Crne Gore u NATO i zatražili vanrednu sjednicu Skupštine, na kojoj bi se raspravljalo o tom dokumentu.

U predloženoj rezoluciji navodi se da je Crna Gora tokom deset godina od obnove nezavisnosti pokazala jasnu viziju i istrajnost u ostvarivanju strateških spoljnopolitičkih prioriteta – članstva u NATO i EU.

“To nije ekskluzivni izbor ni vlasti, niti bilo koje partije, niti političke i intelektualne elite”, navode potpisnici rezolucije. Ovih dana istraživanje DAMAR-a o raspoloženju građana Crne Gore prema članstvu u NATO podiglo je buru, pa je Pokret za neutralnost zatražio da ta agencija objavi upitnike najnovijeg istraživanja o podršci NATO, kako bi se otklonila sumnja na sugestivnost pitanja, prenose Novosti.rs.

Najnovije istraživanje DAMAR-a pokazalo je da bez obzira na to da li građani podržavaju učlanjenje ili ne, njih 77,5 odsto smatra da će Crna Gora postati članica NATO. U reakciji “neutralaca” navodi se da svi objavljeni podaci agencije predstavljaju posljedicu konstantnog medijskog pritiska i jednostranog izvještavanja o uslovima i napretku Crne Gore na putu ka NATO.

ZADNJE VIJESTI IZ Region

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision