Saturday, 4. May 2024.
Unsko-sanski kanton 10° C Few Clouds

19. Juna. 2015. Sport, Vijest dana
Copa America: Pizarro za prvu pobjedu Perua
Fudbalska reprezentacija Perua stigla je do prve pobjede na Copa America. Peruanci su u 2. kolu grupe C savladali Venecuelu s minimalnih 1:0.

Prvo poluvrijeme ovog susreta donosi bolju igru Venecuele. Do isključenja Amorebiete u 29. minuti stvorili su nekoliko opasnih situacija pred golom golmana Perua Gallesea, ali se na odmor ipak otišlo bez golova (0:0).

Prednost igrača više Peru je maksimalno koristio u nastavku meča. Bili su bolji tim, stvarali su bolje šanse, a u 72. minuti su stigli do pobjedničkog pogotka.

Lijepu akciju Peruanaca završio je iskusni napadač Claudio Pizarro za ispostaviće se konačnih 1:0.

Za Peru je ovo bila prva pobjeda na Copa America i sada imaju velike šanse da prođu dalje.