Thursday, 25. April 2024.
Unsko-sanski kanton 9° C Broken Clouds

26. Oktobra. 2021. Sport
Clippersi nanijeli težak poraz Blazersima, Jusuf Nurkić zabilježio najviše skokova na utakmici

Nakon ubjedljive pobjede nad Phoenixom prije par dana, košarkaši Portlanda su doživjeli grubo prizemljenje.

U Staples Centeru razbili su ih Los Angeles Clippersi, 116:86. Tek u uvodnim minutama Trail Blazersi su bili ravnopravan rival, ostatak meča protekao je u surovoj dominaciji domaćih.

Jusuf Nurkić je pružio solidnu partiju. Ponovo je bio prvi skakač utakmice (10 skokova), ali zakazao je u ofanzivnom segmentu sa svega četiri poena (šut 2-6). Za 23 minute igri upisao je i jednu asistenciju.

Najefikasniji kod Portlanda bio je CJ McCollum (20 poena), dok se Damian Lillard nalazi u evidentnoj krizi (12 poena, šut 4-15). Clipperse su do trijumfa predvodili Luke Kennard (23 poena) i Reggie Jackson (18).

Luka Garza je igrao 12 minuta u porazu Detroita u Atlanti (122:104) i za to vrijeme zabilježio po dva poena i skoka.

Zanimljiv podatak za Chicago. Bullsi su sinoć slavili u Torontu (108:111) i tako uvezali četiri pobjede na startu sezone – prvi put u posljednjih 25 godina.