Tuesday, 18. March 2025.
Unsko-sanski kanton -1° C Clear Sky
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

3. Novembra. 2016. Bosna i Hercegovina
CIK BiH pokrenuo postupak utvrđivanja odgovornosti za prekid izbora u Stocu
Centralna izborna komisija BiH je na današnjoj sjednici usvojila zaključke o pokretanju postupaka protiv svih članova izborne administracije u Stocu radi utvrđivanja eventualne odgovornosti zbog prekida izbornog procesa u Stocu.
Postupak je pokrenut protiv predsjednika i članova Opštinske izborne komisije Stolac Ivana Perića, Avde Јaganjca i Melihe Kapor kao i svih članova biračkih odbora.

Istovremeno su usvojeni zaključci o pokretanju postupaka protiv šest kandidata (Salmir Kaplan, Demir Mahmutćehajić, Ahmet Ljubović, Enisa Buzaljko, Božo Raguž i Haris Baljić) zbog osnovane sumnje da su kao kandidati ovjerenih političkih subjekata postupali suprotno odredbama Izbornog zakona BiH na način da su ometali i opstruisali izborni proces u osnovnoj izbornoj jedinici Stolac i koristili se jezikom koji bi nekoga mogao navesti ili podstaći na nasilje ili širenje mržnje.

Centralna izborna komisija BiH je na današnjoj sjednici demantovala i osudila navode sa jučerašnjih protesta građana Stoca ispred sjedišta Centralne izborne komisije BiH na kojima su pojedini govornici članove Centralne izborne komisije BiH nazvali kriminalcima i optužili su Centralnu izbornu komisiju BiH da je podržala izborne prevare u Stocu.

ZADNJE VIJESTI IZ Bosna i Hercegovina

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision