Thursday, 25. April 2024.
Unsko-sanski kanton 6° C Scattered Clouds

15. Juna. 2014. Sport, Vijest dana, Vijesti
Četvrti dan SP: Večeras prvi nastup Francuza bez Riberya, Švicarska želi u svjetski vrh – Italija – Engelska 2:1, Kostarika porazila dvostrukog prvaka svijeta Urugvaj

Četvrtog dana Svjetskog prvenstva (SP) u Brazilu, osim historijske utakmice reprezentacije Bosne i Hercegovine protiv Argentine, igraju se još dva susreta u grupi “E”.

Od 18 sati se igra utakmica Švicarska – Ekvador. Selektor Ottmar Hitzfeld uoči početka natjecanja ima idealnu situaciju, dok Ekvadorce muče izostanci. Švicarska se želi priključiti svjetskom fudbalskom vrhu i na Mundijal je stigla sa kvalitetnim sastavom.
Također, višestruki evropski i svjetski prvaci, selekcija Francuske, nastupa protiv Hondurasa od 21 sat.
Francuska na SP u Brazilu ima ozbiljan zadatak, a to je vratiti vjeru nacije u taj tim nakon brojnih razočaranja na velikim takmičenjima. Dolazak Francuza u Brazil obilježila je definitivna potvrda da zbog povrede njihov reprezentativac i igrač Bayern Munchena Franck Ribery neće nastupiti na Svjetskom prvenstvu u Brazilu.
Večeras ćemo dobiti odgovor na pitanje da li Francuska i bez igrača poput Riberya može da opravda ulogu favorita, odnosno može li igrati važniju ulogu na SP ili slijedi još jedno razočarenje. Kao i naša selekcija, i Honduras je jedna od onih selekcija kojoj je i sami nastup uspjeh, tako da mogu igrati rasterećeno. Holnduras nikako ne treba podcijeniti. A u takvim utakmicama sve je moguće.

Raspored:

18.00 Švicarska – Ekvador (Grupa E)
21.00 Francuska – Honduras (Grupa E)
*Ponoć: Argentina – BiH (Grupa F)

U trećem susretu trećeg dana Svjetskog prvenstva u nogometu reprezentacija Italije savladala je Englesku rezultatom 1:2. Golove za reprezentaciju Italije postigli su Claudio Marchisio u 35. i Mario Balotelli u 50. minuti. Jedini pogodak za Englesku postigao je Daniel Sturridge u 37. minuti. U grupi D Kostarika i Italija imaju po tri boda, dok Urugvaj i Engleska na svom kontu nemaju bodova.

Reprezentacija Kostarike porazila je prvog i dvostrukog svjetskog fudbalskog prvaka Urugvaj rezultatom 3:1, u prvom susretu grupe D u okviru Svjetskog fudbalskog prvenstva u Brazilu. U prvom poluvremenu nije bilo golova sve do 24. minute kada je urugvajski stoper Diego Lugano oboren u kaznenom prostoru, na što je njemački sudac Felix Brych pokazao na bijelu tačku. Edinson Cavani izvodi jedanaesterac i dovodi svoj tim u vodstvo od 1:0, sto je bio konacan rezultat prvog poluvremena. Kostarika je izjednačila u 54. minuti utakmice pogotkom Joela Cambella, a samo tri minuta kasnija došla i u vodstvo golom Oscara Duatea u 57. minuti. Borbenost i upornost reprezentacije Kostarike demonstrirao je i Marco Urena u 84. minuti susreta pogodivši za konačnih 3:1 za Kostarikance. U posljednjoj minuti sudijske nadoknade Urugvajac Maximiliano Pereira dobio je crveni karton nakon oštrog starta nad Kostarikancem Joelom Cambellom.