Saturday, 27. July 2024.
Unsko-sanski kanton 32° C Clear Sky

16. Maja. 2024. Sport
Celtic osigurao naslov prvaka nakon dominantne pobjede protiv Kilmarnocka

Nogometaši Celtica u pretposljednjem su kolu ovosezonskog škotskog Premiershipa osigurali novi naslov prvaka i to nakon gostujućeg slavlja kod Kilmarnocka 0:5.

Kolo prije kraja Celtic ima 90 bodova, a njegov veliki suparnik Rangers šest bodova manje.

Celtic je na vječnoj listi sve bliže velikom rivalu Rangersu. Trenutno Rangers ima 55 naslova prvaka, a Celtic samo jedan manje.

Posljednjih sezona Celtic dominira škotskim Premiershipom. Ovo mu je bio treći naslov prvaka u nizu, a osvojio je dvanaest od posljednjih trinaest titula.

Nakon samo 12 minuta igre na gostovanju kod Kilmarnocka imao je Celtic 2:0 poslije golova Idaha i Maede.

U prvom poluvremenu još je strijelac bio Forrest u 35. minuti, dok je u nastavku dvoboja O'Riley zabio dva pogotka za konačnih 5:0.