Sunday, 19. May 2024.
Unsko-sanski kanton 23° C Scattered Clouds

22. Juna. 2016. Sport, Vijesti
Čačić: Ovo nije čudo, možemo igrati sa svakim Oslabljena Hrvatska srušila moćne evropske prvake – Španiju

Odigrana su posljednja dva meča Evropskog prvenstva u okviru grupe D.  U spektakularnom meču koji smo gledali, Hrvatska je nakon preokreta slavila protiv Španije rezultatom 2:1. Iako je igrala bez petorice standardnih igrača među kojima su i Luka Modrića i Mario Mandžukića, Hrvatska je uspjela preokrenuti rezultat i slaviti rezultatom 2:1 protiv branioca titule.

Već u 7. minuti Alvaro Morata je postigao vodeći pogodak za Špance, ali se Hrvati nisu predali. Do izjednačenja su došli u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je na asistenciju Ivana Perišića Nikola Kalinić postigao lijep gol. U 72. minuti Sergio Ramos je izveo jedanaesterac na očajan način, pa mu je Subašić gotovo uhvatio loptu. Kazna je stigla tri minute prije kraja kada je fantastični Ivan Perišić postigao gol nakon kontre za pobjedu Hrvata koji su zauzeli prvo mjesto. Ipak, Hrvati su osim pobjede sudeći prema prvim reakcijama sretni i zbog činjenice da nije bilo nereda. Huligani ovaj put nisu dobili šansu pokvariti susjedima ugođaj.

Podsjećamo, na posljednjoj uakmici Hrvatske u grupi protuv Češke huligani su prekinuli meč, što je na kraju rezultiralo remijem Hrvatske iako su vodili 2:1. I pred ovaj meč starhovalo se od sličnog ishoda, ali jake policijke snage i mjere osiguranja huliganima nisu dale šansu. U drugom meču grupe, Turci su konačno zaigrali pravi fudbal koji se očekivao, pa su slavili rezultatom 2:0 protiv Češke. Kada su Hrvati primili gol od Španije, i Turci su postigli pogodak preko Buraka Yilmaza, nakon asistencije vanserijskog talenta Emrea Mora. Pobjedu je ovjerio Ozan Tufan u 65. minuti susreta. Hrvatska je grupu završila na prvom mjestu sa 7 bodova, drugi su Španci sa 6, zatim Turci sa 3, dok je Češka ostala na jednom bodu, piše Sport.ba.