Sunday, 21. December 2025.
Unsko-sanski kanton 3° C Overcast Clouds
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

24. Novembra. 2018. Bosna i Hercegovina
Bosna i Hercegovina sada više nego ikad prije treba podršku SAD-a
Bosna i Hercegovina sada više nego ikad prije treba podršku SAD-a, poručio je danas u Sarajevu David Pettigrew, profesor filozofije i istraživanja o holokaustu i genocidu na Državnom američkom univerzitetu Southern Connectitut.

Govoreći o pismu kojim je predsjednik SAD Donald Trump predsjedavajućem i članovima Predsjedništva BiH, Miloradu Dodiku, Željku Komšiću i Šefiku Džaferoviću čestitao Dan državnosti BiH, Pettigrew je kazao da takav Trumpov potez tumači kao jedan akt kojim SAD pokazuju da podržavaju državnost BiH, ali i njen napredak.

Pettigrew kaže kako je zaista ironično da je Dodik postao član Predsjedništva zemlje za koju je govorio da nikada neće biti stabilna država.

– Milorad Dodik godinama je ometao i želio preispitati postojanje BiH kao države – ističe Pettigrew.

Podsjetimo, Dodik je jučer kritikovao Trumpovu čestitku, poručivši da mu je uzvratio pismom u kojem je naveo da 25. novembar, Dan državnosti BiH, “nije moj dan, kao ni Srba, kao što nikada nije ni bio”.

Međutim, ugledni američki profesor podsjeća da je upravo Dodik pozvao bosanske Srbe u SAD-u da podrže Trumpa, pod pretpostavkom da će poduprijeti “reintegraciju” Republike Srpske u susjednu Srbiju.

– Takva namjera “reintegracije” sa Srbijom nije ništa manje od nečovječnog izdavanja budućnosti multikulturalne BiH – dodao je Pettigrew.

ZADNJE VIJESTI IZ Bosna i Hercegovina

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision