Monday, 12. January 2026.
Unsko-sanski kanton 0° C Overcast Clouds
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

12. Januara. 2026. USK
Bihać korak bliže aerodromu: Građevinska dozvola u martu

Delegacija Grada Bihaća, predvođena gradonačelnikom Elvedinom Sedićem, posjetila je Federalno ministarstvo prometa i komunikacija, gdje je resornu ministricu Andrijanu Katić upoznala s činjenicom da je pribavljeno načelno odobrenje za građenje prve faze aerodroma u Bihaću. Tokom sastanka istaknuto je da se izdavanje građevinske dozvole očekuje u martu, budući da su ispunjeni svi potrebni preduvjeti za njen dobijanje. Predstavnici Grada naglasili su da je u ovoj fazi ključno osigurati finansijska sredstva za izgradnju, kako bi se u što kraćem roku mogao raspisati javni poziv za izbor izvođača radova i započeti realizacija projekta.

Ministrica Katić poručila je da aerodrom u Bihaću ima punu podršku Ministarstva, ocijenivši ga projektom od regionalnog značaja.

Dodala je da će Ministarstvo, u saradnji s Gradom Bihaćem, nastaviti aktivnosti prema Vladi Federacije BiH s ciljem osiguranja potrebnih sredstava i stvaranja uslova da se sve faze projekta realizuju bez zastoja i u skladu s planiranim rokovima.

ZADNJE VIJESTI IZ USK

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision