Wednesday, 15. May 2024.
Unsko-sanski kanton 11° C Scattered Clouds

3. Novembra. 2016. Sport
Bh. rukometaši poraženi u Španiji

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercgegovine poražena je od Španije u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2018.

Odlično je naš tim počeo meč, posebno u odbrani. Benjamin Burić je bio raspoložen na golu, a saigrači ispred njega odlično su čitali namjere Španaca. Poveli smo na početku meča golom Nuića, a onda su pogađali Prce i Panić (dva puta), pa smo u 13. minuti vodili sa 4:3.
No, nakon toga uslijedila je serija Španije od pomalo nevjerovatnih 8:0, pa je crvena furija vodila sa 11:4 u 27. minuti. Seriju od 14 minuta bez gola naše reprezentacije prekinuo je Senjamin Burić koji pogađa za 11:5, da bi potom Ovčina pogodio za 11:6, no do kraja poluvremena Španci, iako sa igračem manje, postižu gol i na odmor odlaze sa šest golova prednosti (12:6).

Kako smo igrali u drugom dijelu prvog poluvremena, tako smo nastavili i u drugom dijeliu meča. Samo dva gola naš tim je postigao za deset minuta, naspram osam Španije, koja je u 41. minuti vodila sa 19:8.

Nije Španija uopšte djelovala toliko dominantno i nadmoćno, koliko smo mi u napadu bili spori, bezidejni i nesmotreni. Iako to mnogo nije utjecalo na rezultat, mora se napomenuti da su francuske sutkinje Charlotte Bonaventura i Julie Bonaventura u pojedinim trenucima donosile veoma čudne i nepotrebne odluke u korist španske reprezentacije, a našem timu su u 13 minuta drugog dijela dodijelile osam minuta isključenja.

Nakon 55. minuta rezultat je glasio 28:19 za Španiju, a do kraja smo postigli po dva gola, za konačnih 30:21.

Naravno, ovaj poraz ne smije se gledati kao strašan, jer je bilo jasno da su Španci apsolutni favoriti, pa se sada u potpunosti moramo okrenuti utakmici sa Austrijom u nedjelju, kada moramo učiniti sve da pobijedimo.