Sunday, 5. May 2024.
Unsko-sanski kanton 15° C Broken Clouds

3. Jula. 2016. Sport, Vijesti
Bh. kadeti pobijedili Kinu s 88:84

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je selekciju Kine s 88:84 i osvojila deveto mjesto na Svjetskom prvenstvu u španskoj Zaragozi. U dosta neizvjesnom meču mladi bh. košarkaši došli su do pobjede na krilima Džanana Muse koji je postigao 33 poena i devet skokova, dok je Sani Čampara dodao 19 poena. Na Svjetskom prvenstvu u Španiji reprezentacija BiH je upisala dva poraza protiv selekcija Francuske i Australije, dva puta je pobijedila Dominikansku Republiku, a po jedanput je savladala selekcije Južne Koreje i Tajvana. Izabranici Josipa Pandže su odigrali dobar turnir, a ostaje žal za porazom od Australije u osmini finala rezultatom 75:73, koji je izbacio selekciju BiH iz borbe za bolji plasman i eventualnu medalju na smotri najboljih mladih košarkaša svijeta.