Unsko-sanski kanton 12° C Overcast Clouds

31. Oktobra. 2018. Sport
Bayerna napatio četveroligaš, Bosanac skrivio penal

Kup Njemačke

U meču šesnaestine finala Kupa Njemačke Bayern je gostovao u Osnabrucku, gdje je teškom mukom savladao ekipu Rodinghausena, koja se takmiči u četvrom rangu njemačkog nogometa.

Teže od očekivanog je Bayern došao do pobjede i prolaza u osminu finala. U ovom meču trener Niko Kovač je izmiješao sastav, no opet je on bio respektabilan i naravno daleko superiorniji u odnosu na onaj s kojim je raspolagao domaći trener.

Bayernu je vodstvo donio Wagner u osmoj minuti, da bi samo pet minuta kasnije Thomas Muller s penala povisio na 2:0.

U 32. minuti Bayern je mogao i do trećeg gola, ali je Renato Sanches promašio penal kojeg je skrivio Bosanac Azur Velagić, inače bivši igrač Sarajeva (mladi) i Olimpika, a bio je i juniorski bh. reprezentativac.

U nastavku je Meyer na ubačaj Lunge s desne strane zabio jedini gol za domaće i postavio konačan rezultat (2:1).