Utorak, 9. Februara 2021.
Unsko-sanski kanton 14° C Light Rain

9. Februara. 2021. Sport
Bayern – Tigres u finalu Svjetskog klupskog fudbalskog prvenstva

Fudbaleri Bayerna iz Minhena pobijedili su egipatski Al Ahly sa 2:0 i plasirali se u finale Svjetskog klupskog fudbalskog prvenstva u Kataru gdje će igrati protiv meksičkog Tigresa.

Dvoboj afričkih i evropskih prvaka odlučio je najbolji fudbaler svijeta Robert Lewandowski golovima u 17. i 86. minuti.

U prvom polufinalnom duelu Tigres je sa 1:0 bio bolji od prvaka Južne Amerike, brazilskog Palmeirasa i tako postao prvi klub iz Meksika koji je izborio finale završnog turnira kontinentalnih klupskih šampiona.

U susretu za peto mjesto katarski Al Duhail je pobijedio prvaka Azije, južnokorejski Ulsan Hyundai sa 3:1.

Sve utakmice FIFA Svjetskog klupskog prvenstva gledajte u programu BHT1 do 11. februara kada je na rasporedu finalna utakmica.

Svjetsko klupsko prvenstvo trebalo je biti održano u decembru 2020. godine, ali je odgođeno zbog pandemije koronavirusa.

Posljednji osvajač trofeja je Liverpool koji je u finalu 2019. pobijedio brazilski Flamengo.