Friday, 17. May 2024.
Unsko-sanski kanton 21° C Clear Sky

14. Aprila. 2016. Sport, Vijesti
Bayern i Atletico u polufinalu Lige prvaka

Nakon Real Madrida i Manchester Cityja, plasman u polufinale nogometne Lige prvaka izborili su Bayern i Atletico Madrid. Atletico je u Madridu u sjajnom predstavom pobijedio Barcelonu 2-0 nadoknadivši poraz 1-2 iz prve utakmice, dok je Bayern je u Lisabonu odigrao 2-2 protiv Benfice obranivši pobjedu 1-0 ostvarenu u prvom susretu u Munchenu.

Dvostruki strijelac za Atletico bio je Antoine Griezmann (36, 87-11m).

Atletico je izbacio europskog prvaka i to potpuno zasluženo, s 2-0 na svom Calderonu protiv Barcelone, koja je izgubila i treću utakmicu zaredom i potvrdila da je u velikoj krizi. Ratnička momčad Diega Simeonea iskoristila je sve slabosti Barcelone, koja do same završnice gotovo da nije ozbiljnije zaprijetila golu domaćina.

U drugom dvoboju Benfica je povela protiv Bayerna u 27. minuti golom Raula Jimeneza, no njemački prvak je u nastavku susreta preokrenuo rezultat golovima Artura Vidala (38), Thomasa Mullera (52). Izjednačio je Talisca u 75. minuti. Bavarci su tako petu sezonu uzastopce stigli barem do polufinala LP, dok Benfica na ulazak među četiri najbolje momčadi ‘Starog kontinenta’ čeka od 1990. godine. Bayern je ovom utakmicom produžio niz bez poraza međusobnim susretima na osam utakmica uz razliku pogodaka 19-6. Pritom je upisao pet pobjeda uz tri neodlučena ishoda.

Real je u utorak pobijedio Wolfsburg 3-0 i tako nadoknadio poraz od 0-2 iz prve utakmice, dok je City u Manchesteru pobijedio PSG sa 1-0 nakon što je dvoboj u Parizu završio 2-2.

Junak utakmice u Madridu bio je trostruki strijelac Cristiano Ronaldo (16, 17, 77) koji je ove sezone zabio čak 16 golova u 10 utakmica Lige prvaka.

Pogodak vrijedan prolaza za City zabio je Kevin de Bruyne u 76. minuti, nakon što je u 30. minuti domaći napadač Sergio Aguero promašio kazneni udarac.

Ždrijeb polufinala LP je u petak u Nyonu. Ovogodišnje finale ‘Champions league’ igrat će se 28. svibnja u Milanu na stadionu San Siru.