Friday, 26. April 2024.
Unsko-sanski kanton 15° C Light Rain

29. Oktobra. 2020. Sport
Barcelona prvi put u historiji pobijedila Juventus u Torinu
Gledali smo vrlo dobar meč u Torinu, a vodeći gol vidjeli smo u 12. minuti kada je Dembele šutirao sa vrha šesnaesterca, lopta je na putu do gola pogodila Chiesu i završila je u mreži za 0:1.

Trijumf španskog tima ovjerio je Messi iz jedanaesterca u 91. minuti nakon što je prethodno Bernardeschi u svom kaznenom prostoru srušio Fatija.

Barca je generalno bila mnogo bolji rival, propustila je nekoliko izvrsnih prilika, ali vrijedi spomenuti da su čak tri gola poništena Juventusovom Alvaru Morati zbog ofsajda nakon pregleda VAR-a.

U istoj grupi Ferencvaroš i Dynamo Kijev su remizirali 2:2 (Nguen 59’ , Boli 90’ / Tsygankov 28’, Da Pena 41’). U mađarskom sastavu do 86. minute igrao je Adnan Kovačević, dok Eldar Ćivić nije konkurisao za utakmicu.

U grupi E Sevilla je na svom terenu savladala Rennnes sa 1:0, a gol odluke postigao je Nizozemac De Jong u 56. minuti. Nešto ranije, Chelsea je kao gost bio bolji od Krasnodara rezultatom 0:4.