Barcelona je posljednjeg dana ljetnog prijelaznog roka doživjela velike promjene budući da se Antoine Griezmann vratio u Atletico Madrid, dok su Katalonci ipak napokon uspjeli registrovati Sergija Aguera.
Griezmann je u Barcelonu došao prije dvije godine u transferu vrijednom čak 120 miliona eura, ali nakon što nije opravdao očekivanja vraća se nazad u Madrid za trećinu tog iznosa.
Međutim, navijače Barcelone će donekle razveseliti činjenica da je klub napokon uspio registrovati Aguera usprkos velikim finansijskim problemima u kojima se nalazi.
Barcelona je zbog loše situacije ostala bez svoje legende Lionela Messija, ali i bez njegove velike plate bili su u opasnosti da neće smjeti registrovati nove igrače zbog kršenja financijskog fair-playa.Kako bi Aguero napokon bio registrovan, prvo je na smanjenje plate pristao Gerard Pique što je omogućilo da klub registruje i Memphisa Depaya, Erica Garciju te Reya Manaja.
Nakon što su potom isto napravili Jordi Alba i Sergio Busquets, Barcelona je uspjela registrovati i Aguera koji bi trebao biti veliko pojačanje za klub.
ZADNJE VIJESTI IZ Sport
