Predsjednik SAD Džozef Bajden izjavio je jučer da ta zemlja mora da preuzme ulogu zemlje koja predvodi čovječanstvo u ovom kritičnom trenutku i sarađuje sa zemljama u svim dijelovima svijeta povezujući ih za ostvarenje zajedničkih ciljeva i udružujući se sa partnerima koji dijele zajedničku viziju budućnosti svijeta.
On je na debati u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija rekao da SAD streme “bezbijednijem, prosperitetnijem i pravednijem svijetu za sve ljude” jer je budućnost Amerike povezana sa ostatkom svijeta, kao i da nijedna zemlja ne može sama da odgovori na izazove današnjice.
Bajden je rekao da SAD održavaju ozbiljne konsultacije sa mnogim državama članicama UN o proširenju Savjeta bezbjednosti UN, dodajući da je potrebno “više glasova i više prijedloga na stolu” jer UN moraju da nastave da čuvaju mir, sprečavaju sukobe i ublažavaju ljudsku patnju.
ZADNJE VIJESTI IZ Svijet
