Sunday, 28. December 2025.
Unsko-sanski kanton 0° C Clear Sky
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

22. Novembra. 2019. Bosna i Hercegovina
Bahata vlast bez obraza i narod bez karaktera

Deblokirano je kompletiranje vlasti u institucijama Bosne i Hercegovine. Predsjedništvo BiH imenovalo je Zorana Tegeltiju mandatarom za sastav Vijeća ministara BiH, a dan nakon što imenovanje bude potvrđeno u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH u briselsko sjedište NATO-a putem Stalne misije BiH bit će dostavljen Program reformi koji je, također, usuglašen.

Tako bi trebala završiti trinaestomjesečna blokada izvršne vlasti i parlamenta u BiH, jer su jedni insistirali na primjeni izbornih rezultata, a drugi tražili garanciju da će biti ispoštovane ranije donesene odluke o namjeri BiH da jednog dana bude članica Sjevernoatlantskog saveza.

Mnogi faktori

Ali u Bosni i Hercegovini, sa ovim akterima u vlasti i politici, ništa nije onako kakvim se na prvi pogled čini. Hoće li ovo biti istinska deblokada zavisit će od mnogo faktora.

Prvi, ali ne i najznačajniji, jeste da javnost, osim aktera pregovora koji su doveli do kompromisa u Predsjedništvu BiH, nema uvid u sadržaj Programa reformi. Postoji „džentlmenski dogovor“ da se Program drži u tajnosti dok ne bude predat u sjedište NATO-a u Briselu. Ta činjenica širom je otvorila vrata interpretacijama čiji sadržaj je različit u odnosu na političku opciju koja ih plasira.

ZADNJE VIJESTI IZ Bosna i Hercegovina

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision