Thursday, 2. May 2024.
Unsko-sanski kanton 21° C Broken Clouds

19. Aprila. 2017. Sport
Atletiko pobjedom nad Lesterom obezbijedio polufinale
Atletiko Madrid je u Lesteru odigrao 1:1 i tako odbranio prednost iz Madrida (1:0) i prošao u polufinale Lige prvaka. Madriđani su bolje ušli u utakmicu i na početku nekoliko puta opasno zaprijetili preko Grizmana, Karaska i Saula, ali bez prave opasnosti po Šmajhela.

Lester je prvi put zaprijetio u 23. minutu, Mahrez je proigrao Vardija, on je odigrao povratnu loptu na Okazakija, a Јapanac je šutirao preko gola.

Tri minuta kasnije Atletiko je kaznio taj promašaj. Filipe Luis je ubacio loptu na drugu stativu, a Saul skače i pogađa za vođstvo Atletika kojim je obezbijedio prolazak “Јorgandžijama” u polufinale.

Nakon ovog gola, Simeone je još povukao svoju ekipu nazad i prepustio Lesteru loptu.

“Lisice” su idući put zaprijetile u 36. minutu preko Mahreza, ali Oblak brani njegov udarac.

U 53. minutu rezervista Čilvel je za samo jedan minut dva puta opasno zaprijetio Oblaku. Najprije je iz voleja šutirao pod prečku, a zatim bio najviši u skoku nakon ubačaja, ali neprecizno.

Lester je izjednačio u 61. minutu kada se Vardi najbolje snašao nakon gužve pred golom gostiju – za 1:1.

U 76. minutu Mahrez je pokušao iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla preko prečke.

Do kraja susreta Lester je pokušavo da zatrese mrežu gostiju, ali Atletiko je izdržao i Simeoneova ekipa je zasluženo otišla u polufinale.