Saturday, 20. April 2024.
Unsko-sanski kanton 12° C Light Rain

20. Septembra. 2020. Sport
Arsenal u londonskom derbiju savladao West Ham, Kolašinac odigrao svih 90 minuta

Nogometaši Arsenala savladali su West Ham u drugom kolu engleskog Premiershipa rezultatom 2:1.

Arsenal je poveo u londonskom derbiju 25. minuti kada je Pierre-Emerick Aubameyang izbjegao ofsajd, te je ubacio sa lijeve strane, a Alexandre Lacazette glavom zakucava loptu u mrežu Lukasza Fabianskog za 1:0.

West Ham je do poravnanja rezultata stigao u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je Ryan Fredericks bio asistent, a Michail Antonio strijelac za 1:1.

Do kraja susreta rezultat se mogao mijenjati nekoliko puta, a najbolju priliku za goste je propustio Antonio u 67. minuti kada je šutirao glavom ali je pogodio samo prečku.

Arsenal je do pobjede stigao u 86. minuti. Bukayo Saka je uposlio Danija Ceballosa koji izlazi na Fabianskog, ali Španac nije šutirao već je odlučio dodati loptu rezervisti Eddieju Nketiahu koji šalje loptu u praznu mrežu za konačnih 2:1.

Sead Kolašinac je odigrao svih 90 minuta u redovima Arsenala.