Friday, 26. April 2024.
Unsko-sanski kanton 4° C Scattered Clouds

4. Decembra. 2022. Sport
Argentine pobijedila je Australiju sa 2:1 u duelu osmine finala Mundijala u Kataru-Na Svjetskom fudbalskom prvenstvu u Kataru danas se igraju dvije utakmice osmine finala. Od 16 sati na rasporedu je duel između Francuske i Poljske, a večeras u 20 sati sastaju se Engleska i Senegal

Fudbalska reprezentacija Argentine pobijedila je Australiju sa 2:1 u duelu osmine finala Mundijala u Kataru i izborila nastup među osam najboljih timova na svijetu.

Australija se dobro držala sve do 35. minute, a onda je Lionel Messi sjajnim golom doveo Argentinu u prednost.

Zanimljivo da je ovo bila 1000. utakmica u profesionalnoj karijeri za Messija.

Argentinci su u 57. minuti stigli do novog gola. Golman Australije Ryan je napravio veliku grešku, a Alvarez je rutinski pogodio.

Ipak, Australija je u 77. minuti smanjila na 2:1. Goodwin je šutirao, lopta se odbila od Enza Fernandeza i završila u mreži.

Do kraja meča je bilo nekoliko sjajnih prilika na obje strane, ali rezultat je ostao isti i Argentina je prošla u četvrtfinale.Argentina će u narednoj fazi igrati protiv Nizozemske.