Thursday, 28. March 2024.
Unsko-sanski kanton 16° C Light Rain

19. Juna. 2021. Sport
Argentina je u derbiju drugog kola Copa Americe bila bolja od selekcije Urugvaja

Argentina je u derbiju drugog kola Copa Americe minimalnim rezultatom bila bolja od selekcije Urugvaja.Nakon razočaravajućeg remija u prvom kolu sa Čileom 1:1 Gaučosi su sinoć upisali i prva tri boda na ovogodišnjem izdanju Copa Americe.

Messi i družina su od početka bolje zaigrali u ovom meču.

U uvodnim minutama veliku šansu u gol nije pretvorio Gonzalez koji nije uspio da posremi jedan odbijanac u mrežu nakon što je golman Urugvaja prethodno odbranio Messijev udarac.

Ipak, samo par minuta kasnije pao je gol. Leo je ubacio sa lijeve strane, a loptu glavom u mrežu iz teške situacije posremio Guido Rodriguez za veliko slavlje.

Tu možemo stati sa nabrajanjem velikih prilika na ovoj utakmici, jer ih do samog kraja gotovo i da nije bilo.

Gaučosi su zatvorili sve prilaze svom golu, dok sa druge strane Urugvaj nije imao ideje kako da zaprijeti golmanu Martinezu.

Urugvajci u ovom susretu nisu imali udarac u okvir gola protivnika, što dovoljno govori o tome. Tim koji u sastavu ima Cavanija i Suareza u ofanzivnom smislu zaista mora bolje.