Monday, 29. April 2024.
Unsko-sanski kanton 9° C Broken Clouds

1. Jula. 2015. Sport, Vijesti
Copa America: Argentina pregazila Paragvaj
Argentina je lepršavom i efikasnom partijom bez problema stigla do ubjedljive pobjede protiv Paragvaja u polufinalu Copa Americe. Gaučosi su demonstrirali silu i pobjedom od 6:1 na najbolji način najavili finale.

Marcos Rojo je u 15. minuti načeo mrežu golmana Villara, koji se nije proveo u ovom susretu. Messi je iz slobodnog udarca ubacio loptu u peterac, gdje se najbolje snalazi fudbaler Manchester Uniteda koji donosi prednost svojoj reprezentaciji. Dvanaest minuta kasnije Pastore pogađa za 2:0, a ponovo je asistent Messi.

Posljednjih petnaestak minuta prvog dijela igre u potpunosti je pripalo Paragvaju, koji je tek tada uspi povezati svoju igru i stvoriti neku priliku. Jedna im se isplatila u 43. minuti, kada je nakon greške odbrane Gaučosa Lucas Barrios lijepo pogodio za smanjenje rezultata na 2:1 i rezultat prvog poluvremena.

Utakmica je nakon tog pogotka mogla otići u nekom drugom i neizvjesnijem pravcu, ali je početkom drugih 45 minuta Angel Di Maria riješio sve dileme oko pobjednika. Prvo je u 47. minuti pogodio za 3:1, da bi šest minuta kasnije najavio potop Paragvaja u ovom susretu.

Di Maria je bio u ulozi asistenta u 80. minuti kada je lijepo pronašao Aguera, koji je glavom pogodio za 5:1. Konačnih 6:1 u 83. minuti postavlja Gonzalo Higuain, koji je samo minut prije toga zamijenio napadača Manchester Cityja. Svoju treću asistenciju na utakmici upisao je Lionel Messi, koji je odigrao zaista fenomenalno bez obzira što nije postigao niti jedan gol.

Argentina će se u finalu Copa Americe sastati sa domaćom selekcijom Čilea, dok će Paragvaj u susretu za treće mjesto pokušati popraviti dojam protiv Perua.