Wednesday, 24. April 2024.
Unsko-sanski kanton 6° C Overcast Clouds

27. Juna. 2014. Izdvojeno, Sport, Vijesti
Alžiru remi, pobjeda Belgije – poznati svi 1/4 finalisti – Halilhodžić: Ponosan sam, odigrali smo herojsku utakmicu

Selektor nogometne reprezentacije Alžira Vahid Halilhodžić bio je presretan nakon remija njegove reprezentacije s Rusijom 1:1 i ulaska u osminu finala Svjetskog prvenstva.

Plakao je dok su ga grlili igrači nakon utakmice.

“Ponosan sam, odigrali smo herojsku utakmicu i zaslužili smo prolazak dalje. Mi smo, vrlo, vrlo ponosni. Toliko smo napredovali u posljednje tri godine i to je pravi poklon za nas. Dobili smo podršku cijelog arapskog svijeta, i to je predivno. Ljudi u Brazilu su prepoznali našu iskrenost i entuzijazam i ponosan sam zbog toga. Ali i više od toga sam ponosan na način na koji je igrala moja ekipa. Svi sada govore o 1982. godini kada je Alžir pobijedio Njemačku, ali 32 godine su daleka prošlost” – kazao je Halilhodžić, a prenosi “Goal”.

Remijem sa Rusijom 1:1 fudbalska reprezentacija Alžira plasirala se u osminu finala SP. U drugom meču Belgija sa igračem manje pobijedila Јužnu Koreju 1:0.

Rusi su poslije sedam minuta poveli golom Kokorina, Alžir izjednačio preko Slimanija na isteku sata, poslije čega je ekipa Vahida Halilhodžića sačuvala željeni rezultat. Јan Vertongen je donio pobjedu Belgiji 12 minuta pred kraj, iako je Stiven Defur isključen u finišu prvog poluvremena. Belgija je četvrti tim sa svih 9 bodova, Alžir ima 4, Rusija 2, a Korejci samo 1.

U četvrtfinalu se ukrštaju parovi koji igraju istog dana, a u polufinalu, parovi od subote sa mečevima koji se igraju u ponedjeljak, a nedjeljni sa okršajima koji su na programu u utorak.