Olimpijski komitet BiH danas će upriličiti akademiju povodom 25 godina postojanja te institucije na kojoj će biti promovirana knjiga “Olimpijski spomenar”, autora Branka Tomića.
Knjiga je štampana na 475 bogato ilustriranih stranica obogaćenih sa 763 fotografije, koje opisuju životne priče i sportske uspjehe 418 olimpijaca i sportista.
Osim predsjednika Evropskog olimpijskog komiteta, generalnih sekretara svih strukovnih sportskih saveza BiH, te visokih zvanica, pozvani su i svi olimpijci Bosne i Hercegovine, kao i oni koji su se rodili u BiH, a nastupali za bivšu Jugoslaviju.
Dolazak su potvrdili Razija Mujanović, Amel Tuka, Mehmed Baždarević, Mara Lakić, Zlatan Saračević, Larisa Cerić, Vesna Bajkuša, Adnan Dizdar, Refik Šabanadžović, Mirsad Fazlagić, Mesud Pezer, Tomislav Lopatić, Nedžad Fazlija…, navodi se u saopćenju organizatora.
U okviru proslave, Olimpijski komitet BiH je napravio i film o historijatu u trajanju od 20 minuta.
ZADNJE VIJESTI IZ Sport
