Friday, 19. December 2025.
Unsko-sanski kanton 4° C Clear Sky
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

5. Jula. 2018. Izdvojeno, USK
Ministar Mektić u posjeti USK: Kompleks hotela “Sedra” jedno od rješenja zasmještaj migranata

Zbog protivljenja stanovništva da migranti budu smješteni u prostorima Agrokomerca u Velikoj Kladuši, ministar sigurnosti BiH Dragan Mektić predložit će danas u Bihaću da oni budu smještani u kompleks bivšeg hotela Sedra u općini Cazin.

“U kompleksu hotela Sedra ćemo smještati migrante i tamo ćemo graditi i dodatne kapacitete, kontejnersko naselje i sve što je potrebno za smještaj većeg broja migranata. Na taj način ćemo migrante sa ulice skloniti u te prihvatne centre gdje će im se obezbijediti boravak i potpuni humani tretman”, rekao je za BHRT ministar Mektić.

On je, uoči današnje posjete Unsko sanskom kantonu, rekao da će problem sa smještajem migranata biti riješen u narednih nekoliko dana, maksimalno sedam, te da će migranti biti izmješteni iz gradova, parkova, autobuskih stanica, željezničkih stanica”. “Svi će oni biti premješteni u taj prihvatni centar u Sedri”, rekao je Mektić.

ZADNJE VIJESTI IZ Izdvojeno USK

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision