Saturday, 20. December 2025.
Unsko-sanski kanton 3° C Clear Sky
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

10. Novembra. 2017. Sport
Grčka i sa Lovrenom na svojoj strani nije tako “nezgodna” – Hrvatska jednom nogom u Rusiji

Nogometna reprezentacija Hrvatske pobijedila je sinoć u Zagrebu u prvoj utakmici baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji naredne godine selekciju Grčke rezultatom 4:1, ostvarivši veliku prednost uoči revanša u Grčkoj, koji se igra se u nedjelju u 20:45 sati.

Hrvati su iznenađujuće lagano pronalazili pukotine u poznatoj čvrstoj grčkoj odbrani pa im ni izostanak prvog napadača Mandžukića nije predstavljao problem.

Hrvatska je povela iz jedanaesterca, a strijelac je bio Modrić. Samo šest minuta kasnije Kalinić je udvostručio prednost. Nakon pola sata igre i novog kiksa Dejana Lovrena, Grčka je smanjila zaostatak. Sokratis je nadskočio odbranu i glavom savladao Subašića. Ipak, samo tri minute kasnije ekipa Zlatka Dalića ponovo dolazi do dva gola prednosti. Vrsaljko je odlično centrirao, a Perišić lagano postigao gol u praznu mrežu za 3:1. Ipak, spasa mu nije bilo u četvrtoj minuti nastavka kada je Kramarić postigao gol iz blizine na asistenciju sjajnog Vrsaljka za visokih 4:1.

Udrugoj utakmici odigranoj sinoć, Švicarska je kao gost pobijedila Sjevernu Irsku pogotkom Rodrigueza iz jedanaesterca.

U preostala dva meča baraža evropskih kvalifikacija večeras od 20:45h sastaju se Švedska – Italija, dok sutra igraju Danska – Irska.

ZADNJE VIJESTI IZ Sport

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision