Saturday, 20. December 2025.
Unsko-sanski kanton 3° C Overcast Clouds
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

10. Decembra. 2016. Sport
Altidore fudbaler godine u SAD
Fudbalski savez Sjedinjenih Američkih Država proglasio je Jozyja Altidorea (27) za najboljeg fudbalera 2016. godine, dok je 18-godišnji Christian Pulišić izabran za najboljeg mladog igrača.

Altidore je istu nagradu osvojio i 2013. godine, a ove je dobio 32 posto glasova ispred Bobbyja Wooda koji je imao 30 posto i Geoffa Camerona (15 posto), objavio je FS SAD-a.

Altidore je u godini koja se bliži kraju igrao sjajno za nacionalni tim i uprkos tome što je zbog povrede propustio Copa Amerca postigao je šest golova.

Pulišić, koji ima hrvatske korijene, je u izboru za najboljeg mladog fudbalera SAD-a ubjedljivo pobijedio dobivši čak 86 posto glasova.

Iza njega su ostali Jordan Morris sa pet i Andrew Carleton sa četiri posto. Pulišić je sa 16 godina potpisao za Borussiju Dortmund, a samo godinu dana kasnije debitovao je za prvi tim njemačkog bundesligaša. Do sada je u dresu “milionera“ odigrao 27 takmičarskih utakmica i postigao četiri gola, i to sve u Bundesligi. Pulišić je 28. maja protiv Bolivije da 17 godina i 253 dana postao najmlađi strijelac u istoriji seniorske reprezentacije SAD-a.

(Vijesti.ba / AA)

ZADNJE VIJESTI IZ Sport

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision