Sunday, 21. December 2025.
Unsko-sanski kanton 3° C Overcast Clouds
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

28. Marta. 2015. Region, Vijesti
Evrointegracije jugoistočne Evrope važne i zbog sigurnosti

Ministri spoljnih poslova Srbije, Hrvatske, Crne Gore i Albanije ocjenili su na panel diskusiji Splitu da je integrisanje zemalja jugoistočne Europe u Evropsku uniju važno zbog razvoja tih zemalja, ali i jačanja sigurnosti Evrope, javili su  hrvatski mediji.

“Nema stabilne zemlje bez stabilnog okruženja i zato moramo imati sposobnosti i snage da preuzmemo sopstvenu, ali i odgovornost za ovaj dio Evrope i to nije mala stvar, zbog činjenice da su mnoge nestabilnosti i ratovi počinjali upravo u ovom delu Evrope”, rekla je hrvatska ministarka spoljnih i evropskih poslova Vesna Pusić na Trećem samitu EU-JIE u Splitu, prenosi agencija Hina.

Prema njenim riječima, integracija zemalja jugoistočne Evrope je posebno važna, jer su u različitim formama bile u ratu 90-ih godina i sada im je potrebna tema da bi novim naraštajima ostavile bolje nasljedstvo nego što je konflikt, a to EU jeste.

Evropska perspektiva suštinski je doprinela unapređenju regionalne saradnje i odnosa na zapadnom Balkanu i bila je ključni faktor koji je doprinio uspjehu dijaloga Beograda i Prištine, istakao je prvi potpredsjednik vlade i ministar spoljnih poslova Srbije  Ivica Dačić.

On je upozorio da bi ozbiljniji zastoj u proširenju EU na zapadni Balkan proizveo višestruko negativne posljedice po ekonomski razvoj, a samim tim i po političku stabilnost u regionu, navodi se u saopštenju ministarstva spoljnih poslova Srbije.

ZADNJE VIJESTI IZ Region Vijesti

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision