Monday, 9. February 2026.
Unsko-sanski kanton 6° C Light Rain
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

2. Marta. 2025. Bosna i Hercegovina
Pale od danas uvode neradnu nedjelju, građani traže isto za cijelu RS

Od danas, 2. marta, na području općine Pale stupa na snagu odluka kojom se nedjelja proglašava neradnim danom za trgovine i većinu uslužnih djelatnosti.

Međutim, ova mjera neće važiti tokom zimskih mjeseci kada je turistička sezona na vrhuncu i kada je povećana potražnja za različitim uslugama.

Ipak, određeni objekti su izuzeti iz ove odluke. Tako će pekare, benzinske pumpe, dragstori i cvjećare i dalje moći raditi nedjeljom. Prema podacima, na području općine Pale trenutno je registrovano šest dragstora koji će i dalje pružati usluge građanima i posjetiocima.

Načelnik općine Pale Dejan Kojić pojasnio je da je prvobitni prijedlog bio da se tokom zimskih mjeseci, kada dolazi veliki broj turista, omogući rad nedjeljom do 13:00 sati.

“Odluka se odnosi na period od 1. marta do 15. decembra, dok će od 15. decembra do 1. marta nedjelja biti radni dan. Također, na Jahorini će marketi biti otvoreni od 1. decembra do 15. aprila”, izjavio je Kojić.

Od nedavno je neradna nedjelja uvedena u Bosanskom Šamcu.

Goran Savanović, predsjednik Sindikata trgovine RS kaže kaže da je neradna nedjelja uvedena tek u malom broju opština i gradova. Mnogo je veći broj opština prilagodio radno vrijeme nedjeljom, a izuzetak je Banjaluka u kojoj Tržni centar Delta radi do kasno uvečer, kaže sagovornik Vijesti.ba

ZADNJE VIJESTI IZ Bosna i Hercegovina

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision