EDINBURG – Škoti glasaju na referendumu o otcjepljenju od Velike Britanije, poslije tjesne trke zagovornika i protivnika unije, a ishod istorijskog glasanja sa zebnjom iščekuje čitav svijet, čija se većina nada da će Škoti reći “ne” nezavisnosti. Više od četiri miliona ljudi zaokružiće “da” ili “ne” na listiću na kojem će biti postavljeno pitanje: “Da li Škotska treba da bude nezavisna država?” Najnovija anketa pokazala je prednost unionista za šest odsto. Izlaznost je velika.
16.40 – U Edinburgu pabovi već slave, ulice pune turista i novinara. Izlaznost na biralištima širom zemlje je prilično velika, a na nekima su se formirali redovi pred otvaranje jutros u sedam sati i tokom prepodneva, prenosi Bi-Bi-Si (BBC).
13.50 – Pristalice ostanka Škotske u prednosti su za šest odsto glasova u odnosu na zagovornike otcjepljenja, pokazuju rezultati najnovije ankete instituta “Ipsos Mori” – 53 odsto ispitanika podržava ostanak u Ujedinjenom Kraljevstvu, dok je 47 odsto glasača za otcjepljenje Škotske. Četiri odsto Škota koji će sigurno izaći na glasanje još je neodlučno.
ZADNJE VIJESTI IZ Svijet Vijesti
