Aktuelnom predsjedniku PDP-a Branislavu Borenoviću je na jučerašnjem Saboru stranke u Banjaluci mandat produžen do lokalnih izbora.
Na Saboru je izabran novi Glavni odbor, donesena deklaracija o lokalnoj samoupravi, te Rezolucija o sprovođenju programskih načela PDP-a “Republika Srpska na prvom mjestu”.
Draško Stanivuković izabran je za prvog od šest potpredsjednika stranke sa najvećim ovlaštenjima, dok će u odsustvu mijenjati Borenovića, odnosno biti neformalni zamjenik predsjednika.
Nenad Vuković je imenovan za generalnog sekretara PDP-a, dok je za predsjednika Glavnog odbora izabran Siniša Golić iz Brčkog, što je novina u ovoj stranci.
Na Saboru je izabrano i osam članova Predsjedništva PDP-a, te izmijenjen stranački Statut.
Borenović je poručio da je ovim završen značajan dio unutarstranačkih izbora, kao i da PDP ulazi u ozbiljne pripreme za lokalne izbore.
Glasanje na jučerašnjem Saboru za predsjednika, potpredsjednike i članove Predsjedništva PDP-a bilo je tajno, a od prisutnih 100 članova Glavnog odbora – glasala su 82
ZADNJE VIJESTI IZ Bosna i Hercegovina
