Tuesday, 16. December 2025.
Unsko-sanski kanton 2° C Overcast Clouds
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

21. Decembra. 2018. USK
Zastupnik u Skupštini USK ispravljao gramatičke greške kolega: Neusvajanje se piše sastavljeno

 

Zastupnik Jasmin Musić (SDA) ukazao je na sjednici Skupštine Unsko-sanskog kantona (USK) na pravopisne i gramatičke greške napravljene prilikom pripremanja obrazloženja, što je izazvalo podsmijeh kod pojedinih zastupnika. Jasmin Musić je na sjednici ukazivao na greške u dokumentu kojeg je, prema pisanju portala uskinfo.ba, pripremao novoimenovani predsjedavajući Skupštine Unsko-sanskog kantona Agan Bunić (SBB).

“Sad dolazimo do jednog ozbiljnijeg problema – to je rječica ‘ne’ koja se uz imenica i pridjeve, s kojima srasta u složenice, piše sastavljeno. Dakle, ‘neusvajanjem odluke’ se piše sastavljeno, ‘nedavanjem saglasnosti’ sastavljeno…”, kazao je Musić.

Zamolio je da se vodi računa o gramatici prilikom sastavljanja dokumenata, s obzirom na to da oni idu u medije i javnost.

ZADNJE VIJESTI IZ USK

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision