Tuesday, 23. December 2025.
Unsko-sanski kanton 3° C Broken Clouds
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

20. Oktobra. 2018. Svijet
UN pozvao na brzu, sveobuhvatnu i transparentnu istragu smrti Khashoggija

Generalni sekretar Ujedinjenih nacija (UN) Antonio Guterres izrazio je duboko žaljenje zbog smrti novinara Khashoggija te pozvao na brzu, sveobuhvatnu i transparentnu istragu, javlja Anadolija.

Glasnogovornik generalnog sekretara Stephane Dujarric objavio je saopćenje nakon što je potvrđena smrt saudijskog novinara i kolumniste “Washington Posta” Jamala Khashoggija.

U saopćenju Dujarrica navodi se kako je Guterres izrazio duboko žaljenje zbog smrti novinara Khashoggija te je uputio poruke saučešća njegovoj porodici i prijateljima. Gutterres je pozvao da se provede brza, sveobuhvatna i transparentna istraga, te da se preuzme odgovornost.

Saudijska Arabija je sinoć saopćila da je novinar Khashoggi umro nakon svađe u saudijskom konzulatu. Prema navodima saudijske državne televizije, 18 državljana Saudijske Arabije privedeno je zbog veze sa smrću Khashoggija u konzulatu te države u Istanbulu.

Novinar i kolumnista lista The Washington Posta Jamal Khashoggi nestao je 2. oktobra nakon što je ušao u kompleks konzulata Saudijske Arabije u Istanbulu. Khashoggi je bio poznat kao kritičar politike koju vodi aktuelna vlast Saudijske Arabije, a podržavao je i list “Al Watan”, koji predstavlja glavnu platformu saudijskih reformista. Nakon njegovog nestanka, Washington Post objavio praznu rubriku u znak podrške.

ZADNJE VIJESTI IZ Svijet

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision