Tuesday, 23. December 2025.
Unsko-sanski kanton 3° C Broken Clouds
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

18. Oktobra. 2018. Svijet
Poruka Tsiprasa Makedoniji: Neće biti druge prilike

Grčka neće prihvatiti integraciju susjedne zemlje u međunarodne organizacije s ustavnim imenom Republika Makedonija, kaže grčki premijer.

Grčki premijer Alexis Tsipras pozvao je Makedoniju da ispuni obaveze iz Prespanskog sporazuma, zato što, kako je naglasio, neće biti druge prilike.

“Grčka neće prihvatiti integraciju naše susedne zemlje u bilo koje međunarodne organizacije u kojima smo mi članica, u ovom slučaju Evropsku uniju i NATO, sa ustavnim imenom Republika Makedonija”, naglasio je Tsipras.

On je, kako navodi agencija MIA, u četvorominutnoj izjavi novinarima uputio nekoliko poruka Makedoniji, ali i Grčkoj i članovima svoje Vlade, pošto je šef diplomatije Nikos Kotzias podneo ostavku.

Preuzeo i Kotziasovu funkciju

“Želim da pošaljem poruku našim susedima, koji su ovih dana fokusirani na svojim procesima započinjanja ustavnih promena, promene ustavnog imena, kao što predviđa Prespanski sporazum”, rekao je Tsipras.

On je kazao da “teška srca” prihvata ostavku Kotziasa i da će u narednom periodu preuzeti vođenje Ministarstva spoljnih poslova.

“Ovaj moj izbor signalizuje moju odlučnost da učinim sve što je u mojoj moći da osiguram da se Prespanski sporazum uspešno dovrši, što će poboljšati međunarodni položaj zemlje”, rekao je grčki premijer.

ZADNJE VIJESTI IZ Svijet

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision