Saturday, 20. April 2024.
Unsko-sanski kanton 1° C Overcast Clouds

21. Novembra. 2022. Sport
Nogometaši Ekvadora pobijedili su selekciju Katara 2:0 na otvaranju Svjetskog prvenstva.

Južnoamerički reprezentacija savladala je Katar u prvom susretu Grupe ”A” u kojoj su još i Nizozemska[F1]  i Senegal, koji će igrati danas od 17 sati po srednjeevropskom vremenu.

Ekvador je već u trećoj minuti postigao gol preko Ennera Valencije, ali je nakon pregleda snimka poništen zbog ofsajda. U 16. minuti Valencia je postigao gol iz jedanaesterca za vodstvo Ekvadora od 1:0.

Valencia je 31. minuti povećao vodstvo Ekvadora na 2:0, postigavši gol udarcem glavom, a tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

Fudbaleri Katara su u drugom dijelu utakmice igrali ofanzivnije, a najbolju priliku za pogodak imali su u 87. minuti, kada je Mohammed Muntari šutirao, ali je lopta završila preko prečke.

Utakmici između selekcija Katara i Ekvadora prethodila je spektakularna ceremonija na stadionu Al Bayt kojom je otvoreno Svjetsko prvenstvo 2022, koje će trajati do 18. decembra. Na Svjetskom prvenstvu će učestvovati 32 selekcije podijeljene u osam grupa. Svakog dana grupne faze, osim prva dva, igrat će se po četiri utakmice. Danas su na rasporedu tri utakmice